Elazığ İl Özel İdaresi tarafından merkez ilçenin ardından tüm ilçelerde de başlatılacak olan katı atık toplama projesinin ilk etabı İlçemizin 12 köyünde başlatıldı. Atık toplama hizmetinin başlatılması nedeniyle bir program düzenlendi.
İl Özel İdaresi Gezin Bakımevinde gerçekleştirilen programa Sayın Valimiz Çetin Oktay KALDIRIM, İlçemiz Kaymakamı Ömer BÜYÜKERGENE, Belediye Başkanı Musa ORHAN, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet SABUNCU, İl Genel Meclisi Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.
Konuşmaların ardından Kaymakamımız Ömer BÜYÜKERGENE ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet SABUNCU arasında katı atık toplama projesine dair protokol imzalandı.
İlçemiz Kartaldere köyünde bulunan Seyyid Muhammed Kattal Hazretlerinin türbesini ziyaret eden Valimiz, Kartaldere köyünde ikamet eden 80 yaşındaki Hasan BOZDEMİR ve ailesine ziyaretlerde bulundu. Kartaldere ve Tepecik köyleri güzergahında yol güvenliği alan güvenlik korucularını da ziyaret heyet buradan Maden Bahçedere köyümüze geçerek köy halkıyla bir araya gelerek istek ve taleplerini dinledi.
 
Sayın Valimiz Çetin Oktay KALDIRIM, daha sonra ilçemiz merkezine geçti ve  2004 yılında Şırnak’ta Şehit düşen Jandarma Er Umut  Ercan’ın ailesini evinde ziyaret ederek Şehit annesine Kur’an-ı Kerim ve bayrak takdim etti.
İlçede yapımı tamamlanan tarihi saat kulesi ve hükümet konağında incelemelerde bulundu.
Sayın Valimiz Çetin Oktay KALDIRIM, burada yapmış olduğu açıklamada;
“Tarihi saat kulesinin önündeyiz. Abdülhamit döneminde yapılmış gerçekten simge binalardan birisi. Türkiye’nin az sayıda şehrinde bulunan önemli bir eser. Bunun restorasyon çalışmaları yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide SARIEROĞLU ve Milletvekillerimiz devreye girdi. Ödenek aktarımı yapıldı ve restorasyon tamamlandı. İlçemize hayırlı olsun. Yanında hükümet konağı da var. Önemli bir Osmanlı eseri, bunu da projelendirdik, dosya Kültür Bakanlığına gönderildi, inşallah en kısa zaman da değerlendirilip buraya da ödenek aktarıldığında bunu da hızlı bir şekilde restorasyonunu yapıp hizmete sunacağız. ’dedi.
İlçemiz Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığını ziyaret eden Sayın Valimiz, Kaymakamımızdan ve Belediye Başkanı Musa ORHAN’dan ilçe hakkında brifing aldı.
Ziyaretlerinin ardından tadilatı devam eden yeni hükümet konağında da incelemelerde bulundu.